Anomalia, workshop charakterové animace.

Sem si říkal, že i když má tento workshop svůj vlastní blog, tak i přes to napíšu nějaké své poznatky. Tahle anomálie (to znamená workshop charakterové animace s učiteli z Pixaru na území České Republiky) se vyskytla v Litomyšli a to přímo na zámku ve, zdá se nově vybudovaném, evropském školícím centru.

Sešlo se nás tu deset studentů z celého světa, i když převažují Češi. Zastoupená je Kostarika, Rumunsko, Skotsko, Korea a Slovensko. Jsme teď na konci druhého týdne a máme za sebou základy animace člověka, tj. chůze (neutrální i tzv. attitude), zvedání těžkého předmětu, plus nějaké technické věci týkající se animování v Maye.
Učí nás francouzská lektorka, Dripha, která žije v Paříži a podílela se na řadě animovaných filmů, reklam atd. Mimo tohle učí ještě na nějakém francouzském institutu animaci a v Dánském Viborgu vede taktéž tříměsíční kurz animace. Takže ostřílená paní animátorka, aby bylo jasno.

Každopádně od příštího týdne máme jednoho z pánů Pixaráků, tak to jsme všichni napnutí jak kšandy, co nám ukáže.

Jinak prostředí (učebna i ubytování) jsou super — všude dřevo, vše nově zrekonstruované. Litomyšl je krásná a lidi jsou přátelští.

Jo a… zatím jsem to nestihl, ale posléze někam lupnu něco z toho, co jsme tu udělali…
Plus, na Blesku a iDnes o nás už vyšel článek.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Website Powered by WordPress.com.